Кошик
5 відгуків
Увага!!!  Акції на Котли на відпрацьованому маслі и ПальникиПерейти ->
ул. Викентия Хвойки, 21, Київ, Україна
+380 (50) 223-78-81
+380 (68) 799-18-62
ТЕРМОСТАР - Центр Альтернативных Источников Энергии

Теплоакумулятор для котлів опалення: пристрій, види

Для більшості людей, що мають власний будинок, насамперед постає питання облаштування опалювальної системи, яка дозволить не тільки постійно підтримувати комфортну температуру, але і виконувати обігрів з мінімальними витратами. Найчастіше для вирішення цих питань встановлюють котел, який додатково оснащують теплоаккумулятором - приладом, призначеним для акумулювання тепла при роботі індивідуального котла і його подальшої віддачі в систему опалення.


Головне призначення теплоакумуляторів – економія енергії або палива. При роботі опалювального приладу відбувається паралельне нагрівання теплоносія в акумуляторі. При досягненні заданої температури в системі котел автоматично вимикається або переходить в економний режим (на гніт). В цей час включається насос, що подає гарячий теплоносій з акумулятора в систему. Такий режим дозволяє підтримувати необхідну температуру в приміщеннях від декількох годин до доби при непрацюючому котлі. Потім цикл повторюється. Система хороша тим, що в приміщеннях підтримується постійна температура, без теплових піків і спадів. Плюс робота самого нагрівального котла оптимізована.


На практиці застосовується кілька схем врізки теплоаккумулятора в систему: пряма, з теплообмінником (вбудованим, зовнішнім), від декількох джерел тепла. Все достатньо відпрацьовані схеми, випробувані і доступні до розгляду в інтернеті та інших джерелах, так що немає сенсу дублювати їх в даній статті.
Обсяг теплоаккумулятора розраховується згідно з кубатурою опалювального приміщення. У середньому на 10 м2 приймається 1 кВт тепло втрат. Для 100 м2 площі необхідно 10 кВт енергії в годину. Отже, в добу витрачається 240 кВт. Для нагрівання 1 м3 води на 50 градусів вимагається 58 кВт-год. Звідси обсяг бака = 240/58 = 4 куба. На перший погляд досить об'ємно. Однак бак можна встановити в підвалі, гаражі, або необхідний обсяг скласти з декількох ємностей.


Що ж вибрати? Серія Stiebel Eltron c нагрівальними елементами ETS від 200 до 700 .
Близькі за показниками: Gidronova, Drazice, Hajdu AQ - буферні ємності різного об'єму, що мають сталевий бак, кілька змійовиків теплообміну. Оснащені Квпіа (апаратурою). Нарешті вітчизняні: СТД і S-tank, що випускаються групою компаній «ЕВРОМАШ», цілком стерпні моделі.
З даного питання в інтернеті є багато вже діючих саморобних варіантів, цілком заслуговують розгляду. Ці накопичувачі з гидроносителем.
Існують інші типи приладів, об'єднані з різними варіантами утеплювача: кристалогідрати, абсорбційні, термохімічні, але там технічних «заморочок» більше для індивідуального споживання вони набагато складніше. Застосовують симбіоз розробок. Це установка сонячних батарей, вітряків. Вони дають безкоштовну (після самоокупності) енергію в систему опалення або освітлення.
Вибрати, а також встановити теплоакумулятор можна самостійно, але навіть незначна помилка може стати надалі причиною великих фінансових витрат, тому все-таки цю роботу краще всього довірити професіоналам, які не тільки знають всі нюанси монтажу, але і дають гарантію на свою роботу.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner