Опалювальний котел для заміського будинку
Проблему обігріву заміського будинку можна вирішити по-різному. Російська піч або камін здатні прогріти будинок середніх розмірів, але вони вимагають фізичних зусиль і постійного контролю з боку людини. Це не завжди зручно, а головне – малоефективно.
Оптимальним способом обігріву індивідуального будинку вважається газове опалення. Для нього потрібна установка газового котла, який нагріває воду, яка циркулює по теплофікаційному контуру. У результаті умови проживання в такому житлі будуть не гірше, ніж у міській квартирі з центральним опаленням, а на оплату витрат за комунальні послуги можна домогтися істотної економії.
Що ж таке газовий котел? В якості джерела енергії для нього використовується природний газ з магістрального трубопроводу або зріджена пропан-бутанова суміш, заправляемая в призначені для неї балони. Зазвичай котли розробляються під обидва види палива, для кожного з яких повинна встановлюватися своя знімна форсунка. Після початкового налаштування обладнання під конкретний про газ другому способі можна не згадувати.
Існують одноконтурні котли, призначені виключно для цілей обігріву, і двоконтурні, додатково оснащені системою нагріву проточної гарячої води для господарсько-побутових потреб.
Котельне газове обладнання вимагають дотримання відповідних норм і правил, спрямованих на забезпечення безпечної їх експлуатації. Тому монтажем його повинні займатися спеціалізовані організації, які отримали на це право в установленому законом порядку.
Найкращим вирішенням проблеми буде співпраця з фірмою, здатної виконати всю роботу від проектування і закупівлі обладнання до монтажу і введення в експлуатацію «під ключ». Навчитися правильно користуватися таким котлом не складно і додаткових турбот він не викликає.
Як влаштована система газового опалення
Газовий котел може встановлюватися на підлозі або кріпитися до стіни. До нього підходять трубопровід холодної, зворотного теплофікаційної води і газу, а відходять пряма теплофікаційна вода, ГВП і витяжка відхідних газів. Якщо котел працює на зрідженому газі, то краще вибрати модель з мінімальним робочим тиском палива. Це дозволить більш повно використовувати вміст балонів.
Необхідна потужність котла визначається тепловим розрахунком, що враховує всі джерела тепловіддачі і можливі втрати енергії. В середньому для обігріву кожних 10 кв. м. корисної площі добре утепленого будинку потрібно 1кВт.
Котел обладнується системою розпалу й автоматикою підтримки заданого температурного режиму. Він зазвичай працює в комплекті з циркуляційним насосом і іноді - з накопичувальним баком. Гаряча вода за системою металевих або пластикових трубопроводів надходить до радіаторів, теплих підлог і інших нагрівальних приладів, після чого повертається в котел для повторного нагріву. Схема розводки води може бути різною і визначається на стадії проектування. Всі елементи обладнуються запірною арматурою для можливості їх відключення і ремонту.
Газові балони встановлюються в металевій шафі зовні будівлі в стороні від віконних прорізів або в окремому приміщенні з бетонною підлогою та капітальними стінами. Їх можна розташовувати в підвалі і в безпосередній близькості від входу в нього.
Система газового опалення здатна працювати тривалий час в автоматичному режимі. Це особливо зручно при використанні природного газу. У випадку з пропаном доведеться періодично міняти кілька балонів в місяць. Не рекомендується надовго залишати в зимовий період теплофікаційний контур в холодному стані. Це може призвести до розморожування труб і радіаторів.
Але в цілому газовий котел в індивідуальному житловому котеджі при грамотному проектуванні і монтажі вимагає мінімуму уваги, працює надійно і економічно.
- Як вибрати найкращий котел на дровахПри великому виборі опалювального обладнання на твердому паливі, дров'яні котли залишаються найнадійнішими і доступними.Як вибрати найкращий котел на дровах