Кошик
5 відгуків
Увага!!! Акції на Котли на відпрацьованому маслі та ПальникиПерейти ->
ул. Викентия Хвойки, 21, Київ, Україна
+380 (50) 223-78-81
+380 (68) 799-18-62
ТЕРМОСТАР - Центр Альтернативных Источников Энергии

Піролізні (газогенераторні) котли

Піролізні (газогенераторні) котли

Піролізні (газогенераторні) котли на українському ринку — це давно не новина. Споживач вже знайомий з цією назвою. Його (споживача) вже не дивує, що піролізні котли, як правило, в 1,5 — 2 рази дорожчі від традиційних твердопаливних, тому що час їх роботи на одному завантаженні в кілька разів перевищує час роботи дров'яних і вугільних котлів.

Зрозуміло, час їх роботи може вимірюватися в широких межах в залежності від багатьох факторів, а саме: температури на вулиці, необхідної температури в приміщенні, ступеня утеплення будинку, виду та вологості палива, а також від того, наскільки правильно спроектована і змонтована система опалення. Але безперечно одне — піролізні котли істотно ефективніше традиційних.

З чим це пов'язано?

По-перше, при спалюванні дров, особливо вологих, неможливо досягти таких високих температур, як при спалюванні отриманого з них газу.

По-друге, для горіння газу необхідно менше вторинного повітря, ніж для горіння дров, завдяки чому вища температура горіння і, отже, ефективність і час горіння.

По-третє, процесом горіння піролізного газу легше керувати, тому робота газогенераторного котла піддається автоматизації практично так само, як газового або рідкопаливного.

Що таке піроліз?

В основу роботи газогенераторного котла покладений принцип піролізного спалювання (або сухої перегонки) палива, суть якого полягає в тому, що під дією високої температури і в умовах нестачі кисню суха деревина розкладається на летючу частина — так званий піролізний газ і твердий залишок — деревне вугілля (кокс).

Піроліз деревини здійснюється при температурі 200 — 800°С. Причому цей процес екзотермічний, тобто йде з виділенням тепла, за рахунок чого, до речі, поліпшується прогрів і підсушування палива в котлі, і відбувається підігрів надходить в зону горіння повітря.

Смешение кислорода воздуха с выделившимся пиролизным газом при высокой температуре вызывает процесс горения последнего, который используется в дальнейшем для получения тепловой энергии. При этом следует отметить, что пиролизный газ в процессе сгорания взаимодействует с активным углеродом, в результате чего дымовые газы на выходе из котла практически не содержат вредных примесей, являясь, по большей части, смесью углекислого газа и водяного пара. И даже СО2 такой котел будет выбрасывать в атмосферу до 3-х раз меньше, чем обычный дровяной и, тем более, угольный котел.

В процесі піролізного горіння утворюється мінімальна кількість сажі і золи, тому котел рідше, ніж звичайний, потребу в чищенні.

Піролізні (газогенераторні) твердопаливні котли

В отличие от традиционных твердотопливных котлов, в пиролизных (газогенераторных) котлах горит древесный газ, выделяющийся из дров под воздействием высокой температуры. Во время такого сжигания не образуется сажа и появляется минимальное количество золы. В газогенераторных котлах (котлах с пиролизным сжиганием) древесный газ, возникающий благодаря высокой температуре в бункере топлива, проходит через специальную форсунку и горит очень чистым пламенем желтого или даже почти белого цвета. Котли з піролізним спалюванням деревини (газогенераторні котли) мають більший ККД (до 85%) і дозволяють автоматичного регулювати потужність.

До недоліків піролізних (газогенераторних) котлів можна віднести необхідність більш високу, у порівнянні з традиційними твердопаливними котлами, ціну та їх велику «вередливість» до сухості дров.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner